تازه های اخبار تازه های اخبار

درنشست خبری مدیر شعب استان آذربایجان شرقی با اصحاب رسانه، عنوان شد:

تمامی واحدهای مسکونی مسکن مهر در استان آذربایجان شرقی ، تا پایان خرداد سال 96، تعیین تکلیف خواهند شد.

برگزاری نشست خبری ، مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی، با صدا و سیما و اصحاب رسانه استان

مهدی احمدی مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی از افزایش سقف تسهیلات بانک مسکن، برای مسکن مهر از 30 به 40 میلیون تومان خبر داد و اظهار کرد: از مجموع 92 هزار واحد مسکونی مسکن مهر در آذربایجان شرقی 74 هزارو 800 واحد ، از بانک مسکن تسهیلات دریافت نموده اند و بانک مسکن آمادگی لازم ، برای تکمیل واحد های مسکونی مسکن مهر، باقی مانده را دارد.

وی افزود: از بین واحد های مسکونی باقی مانده مسکن مهر که تاکنون تسهیلات دریافت نکرده اند حدود 1500 واحد بدون متقاضی هستند که عملیات اجرایی آنها متوقف شده است و ما بقی تا پایان خرداد سال آینده تعیین تکلیف خواهند شد تا جشن اتمام پروژه ها ی مسکن مهر را در استان برگزار کنیم.

به گفته وی، برای 1500 واحدی که بدون متقاضی هستند نیز سازو کاری تعریف شده که مجموعه های اداری صلاحیت دار، این واحد ها را خریداری نمایند.

مدیر شعب استان با بیان اینکه افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر در تمامی شعب بانک مسکن در استان قابل اجراست، گفت: این تسهیلات به واحدهای نیمه تمامی تعلق می گیرد که فروش اقساطی نشده و پروژه فعال و دارای متقاضی باشد.

رشد 100 درصدی پرداخت تسهیلات:

مدیر شعب استان همچنین گفت: بانک مسکن در طول سال جاری در پرداخت تسهیلات، رشد 100 درصدی داشته و تا اول اسفند، هفت هزارو 400 میلیون تومان تسهیلات که 90 تا 95 درصد آن را تسهیلات بخش مسکن شامل می شود، پرداخت کرده است.

احمدی گفت تسهیلات اعطای شده در بخش مشارکت مدنی ساخت، رشد 128 درصدی، در بخش تسهیلات مسکن یکم، رشد 130 درصدی و در بخش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، رشد 50 درصدی داشته است.

استقبال از صندوق پس انداز مسکن یکم:

وی با اشاره به استقبال خوب شهروندان از افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم افزود: تاکنون هفت هزارو 500 فقره حساب با مبلغی بالغ بر هزارو 400 میلیارد ریال افتتاح شده که از این حیث، بعد از مدیریت های استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان در جایگاه چهارم کشوری قرار گرفته ایم.

تسهیلات به پرسنل نیروی انتظامی:

مدیر شعب استان در بخش دیگر این نشست خبری اظهار نمود: پرداخت تسهیلات ویژه مسکن به پرسنل نیروی انتظامی در دستور کار مدیریت شعب بانک مسکن استان قرار گرفته و تاکنون 200 فقره از این تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است. به گفته احمدی، تسهیلات ویژه پرسنل ناجا برای خرید و تعمیرات مسکن، 450 میلیون ریال با کارمزد چهار درصد است.

اجرای طرح بخشودگی جرایم:

مدیر شعب بانک مسکن کل مطالبات وصول نشده بانک مسکن استان، منتهی به 30 بهمن سال جاری را دو هزارو 400 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 50 درصد این مطالبات  مربوط به اقساط تسهیلات روستایی و 30 درصد مربوط به اقساط تسهیلات زلزله زدگان منطقه ارسباران است.

احمدی، از بخشودگی جرایم دیر کرد پرداخت بدهی های بانک نیز خبر داد و افزود: بر این اساس جرایم دیر کرد حایزین شرایط در صورتی که اصل بدهی تا پایان سال تسویه شود، بخشوده می شود.

 

 

 

رتبه نخست بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات:

وی از رتبه نخست بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات به متقاضیان هم سخن به میان آورد و توضیح داد: در بین بانک های دولتی، بانک مسکن موفق شده با کسب 65 درصد از مجموع 62 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطایی نظام بانکی در آذربایجان شرقی، رتبه نخست را در بین بانک ها به خود اختصاص دهد.

احمدی ادامه داد: بانک مسکن از حیث منابع نیز رتبه چهارم را بعد از بانک های ملی، ملت و صادرات در سطح استان در اختیار دارد.

لازم به یادآوری است در این نشست خبری و مطبوعاتی 40 نفر از خبرنگاران خبرگزاریها و روزنامه های مختلف محلی از جمله: روزنامه های شهروند، همشهری، هفت صبح، عصرآزادی، راه مردم، نسیم همدلی، اولدوز، شهریمه سلام، عصر آدینه، روزان، مهدتمدن، ساوالان، افکار، ایران، جام جم، تعادل، ساقی آذربایجان، دنیای اقتصاد، خبرگزاریهای برنا، ابرار، تسنیم، ایرنا، مهر، ایسنا، فارس و نشریات و هفته نامه های صدای زنان، سهیل و صدا و سیمای سهند تبریز حضور داشتند و اخبار مطرح شده به صورت وسیع منتشر گردید. همچنین گزارش خبری این نشست توسط صدا و سیما ی استان شبکه سهند تبریز، در پخش خبر استانی، در 3 نوبت پخش گردید.

آخرین بروزرسانی 1395/12/5