تازه های اخبار تازه های اخبار

تشریح افتتاح موسسه پس انداز و تسهیلات منطقه ای برای انبوه سازان استان آذربایجان شرقی

مسیولین بانک مسکن استان، اعضای مجمع امور صنفی انبوه سازان استان و مدیران شرکت سیمان صوفیان نشستی را به منظور تشریح افتتاح موسسه پس انداز و تسهیلات منطقه ای و برون رفت از رکود بخش مسکن، با میزبانی بانک مسکن در سالن همایش مدیریت شعب این استان تشکیل دادند.
در این نشست محصولات و سیاستهای اعتباری بدون سپرده بانک مسکن تشریح شد و ضمن رونمایی از تفاهم نامه فی ما بین بانک مسکن و شرکت سیمان صوفیان، از تشکیل موسسه پس انداز و تسهیلات منطقه ای، به منظور حمایت از بازار مسکن و تامین سرمایه بخش مسکن استان، خبر داده شد.
مهدی احمدی مدیر شعب استان آذربایجان شرقی طی سخنانی از ایجاد و افتتاح موسسه پس انداز و تسهیلات منطقه ای در استان، با محوریت بانک مسکن خبر داد و هدف از تشکیل این موسسه را تامین نیازهای مالی استان در بخش مسکن، اعلام کرد و افزود: مدیریت این موسسه با هیات مدیره مستقل خواهد بود و سرمایه این موسسه بالغ بر 300 میلیارد می باشد که 20 درصد آن را بانک مسکن تامین کرده و ما بقی سرمایه، با فروش سهام به اشخاص حقیقی و حقوقی تامین خواهد شد.
احمدی در بخش دیگر سخنان خود ضمن تشریح مفاد تفاهم نامه بین بانک مسکن استان و شرکت سیمان صوفیان، این تفاهم نامه را در راستای خدمات رسانی به انبوه سازان اعلام کرد و افزود: اگر جذابیت خوبی از طرف شرکت سیمان صوفیان در تولید مواد اولیه انبوه سازان ایجاد شود و تامین مالی انبوه سازان توسط بانک مسکن صورت پذیرد و تمرکز وجوه انبوه سازان نزد بانک مسکن باشد، چرخه مناسب برد برد، بین سه طرف فراهم خواهد شد که باعث رشد و شکوفایی بخش مسکن در استان خواهد شد. 
احمدی از تلاشهای مشابه بانک مسکن استان، برای عقد تفاهم نامه با شرکت های دیگری مثل میلگرد سازی، پنجره سازی و ... در راستای خدمات دهی به انبوه سازان خبرداد.
مدیر شعب استان بانک مسکن را بانک توسعه ای و تخصصی معرفی نمود و خاطر نشان ساخت: هدف اصلی بانک مسکن تولید مسکن بوده و تنها با تعامل با انبوه سازان است که می توان در شرایط فعلی رکود اقتصادی حاکم بر جامعه را با تحرک بخش مسکن، از بین برد.
وی آمادگی بانک مسکن را برای حمایت و تامین نیازهای مالی انبوه سازان اعلام کرد و افزود: مطمینا هر فعالیتی که در راستای خدمت رسانی به انبوه سازان باشد، بانک در انجام دادن و عملیاتی کردن آن فعالیت، تلاش خواهد کرد.
ابوالفضل کفشدوزی رییس دایره امور اعتباری مدیریت شعب استان نیز طی سخنانی به ارایه گزارشی از سیاستهای اعتباری بدون سپرده بانک مسکن پرداخت و خواستار تمرکز وجوه انبوه سازان استان نزد بانک مسکن، به منظور افزایش قدرت تسهیلات دهی بانک و ارایه خدمات به تمامی انبوه سازان شد.
برزگر رییس مجمع امور صنفی انبوه سازان کشور طی سخنانی به مصوبات اخیر بانک مسکن با مجمع امور صنفی انبوه سازان در کشور اشاره کرد و خواستار تعامل بیشتر بانک با انبوه سازان گردید و افزود: با تعامل بیشتر و سازنده و کمک به همدیگر می توانیم رکود موجود در بخش مسکن را شکسته و با رونق بخشیدن به بخش مسکن، به برون رفت از رکود و اقتصاد کشور کمک کرده و چرخه اقتصادی و بیش از 300 صنعت وابسته به بخش مسکن را به حرکت در بیاوریم.
وی نرخ قابل تقسیط، مدت بازپرداخت، صدور ضمانت نامه و افزایش حدود اختیارات به استانها برای اعطای تسهیلات به حوزه های غیر احداث را از چالشهای موجود انبوه سازان خواند و خواستار تسهیل در این امور شد.
برزگر تفاهم نامه بانک با شرکت سیمان صوفیان را قدم مثبتی در راستای تسهیل در تامین سیمان واحد های احداثی انبوه سازان خواند و خواستار کاهش قیمت سیمان از شرکت مربوطه شد و اجرای مفاد این تفاهم نامه را در راستای برون رفت از رکود اعلام کرد.
در ادامه این نشست دکتر نوری فرد مدیر بازاریابی، فروش و ذاکری رییس کنترل کیفی شرکت سیمان صوفیان، هر کدام با بیان مطالبی، ضمن معرفی محصولات جدید شرکت سیمان صوفیان، آمادگی خود را برای ارایه سیمان با کیفیت، با قیمت مناسب به انبوه سازان اعلام نمودند
آخرین بروزرسانی 1395/11/4