تازه های اخبار تازه های اخبار

اهدای پرچم حرم حضرت زینب(س) به یادواره شهدای بانک مسکن استان آذربایجان شرقی

برگزاری یادواره شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم آل الله و مراسم تجلیل از خانواده های معظم شهدای مدافع حرم استان آذربایجان شرقی

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و عزاداری بر سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام ) مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی اقدام به برگزاری یادواره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم آل الله نمود و ضمن دعوت از خانواده 12 شهید مدافع حرم، شهیدان عدالت اکبری، عبدالهی، نومی، امام پناه، بیضایی، فخیمی، مراثی، جوانی، طالبی اقدم، علیپور، کریمی و کنعانی و جانباز مدافع حرم فاتح نژاد، آیین تجلیل از ایشان را بجا آورد.
در این یادواره که پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران بانک مسکن نیز مشارکت داشت، لوح سپاس تهیه و همراه با کارت هدیه برای خانواده های محترم شهدای و اسباب بازی برای فرزندان شهدای تقدیم گردید.
در ابتدای یادواره آیاتی از کلام الله مجید قرایت شد و بعد از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران حسین رضایی مسیول شعبه مرکزی تبریز و پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران بانک مسکن ، برای حاضرین خیر مقدم گفت و در ادامه مهدی احمدی مدیر شعب استان آذربایجان شرقی طی سخنانی به نقش امنیت در کشور اشاره کرد و افزود: امنیتی که در کشور ما حاکم است در سایه جانفشانی عزیزانی می باشد که در دوران دفاع مقدس و دوران کنونی، از تعلقات دنیوی و خانواده خود دست کشیده اند و با نثار خون خودشان در مناطق جنگی در آن زمان، و هم اکنون در کیلومترها دور از مرزهای ایران اسلامی با دفاع از حرم های ایمه اطهار و اسلام و در نهایت ایران اسلامی، امنیت مثال زدنی را در کشور برای همه به ارمغان آورده و می آورند.
وی هدف از برگزاری یادواره شهدای توسط بانک مسکن را گرامی داشتن شهدای و قدردانی از خانواده های آنان اعلام کرد و از درگاه خداوند متعال خواست تا توفیق ادامه راه شهدای را به همه عنایت فرماید.
در ادامه این یادواره سرکار خانم غفوری مادر شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری طی سخنانی ضمن تشکر از برگزاری دست اندرکاران یادواره شهدای، به اهداف اصلی شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم اشاره کرد و مهمترین آن را ولایت مداری و امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد و افزود: تازمانی که از اهداف عالی شهدای غافل نباشیم هیچ ابرقدرتی نخواهد توانست به کشور ما آسیب برساند.
سردار مددی رییس ستاد پشتیبانی مدافعان حرم استان آذربایجان شرقی نیز که یکی دیگر از میهمانان حاضر در یادواره بود طی سخنانی به جنایات استکبار جهانی و آمریکا و متحدانش بر علیه کشورمان در طول همه سالهای گذشته اشاره کرد و با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و صبر و استقامت خانواده ها و مادران شهدای دفاع مقدس، راه شهدای مدافع حرم را هم راستا با راه شهدای دفاع مقدس عنوان نمود و ادامه داد: دشمنان اسلام در زمان گذشته و حال، آمریکا و متحدانش می باشند که سعی در براندازی حکومت اسلامی ایران را دارند. وی افزود: چطوریکه در زمان دفاع مقدس شهیدانی مثل باکری ها و تجلایی ها رفتند و با نثار جان خودشان از کیان ایران اسلامی و ولایت دفاع کردند، شهیدانی مثل عدالت اکبری ها و بیضایی ها هم امروز می روند تا از حرمهای مطهر ایمه اطهار(ع) و در اصل، از اسلام ناب محمدی و ایران اسلامی، کیلومتر ها دور تر از مرزهای کشورمان دفاع کنند و در سرزمین غربت و دور از کشور خودشان به درجه رفیع شهادت نایل می شوند.
سردار مددی از بانک مسکن استان آذربایجان شرقی که پیشرو در برگزاری یادواره شهدای و تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم می باشد تشکر و قدردانی کرد و این حرکت را حرکتی با ارزش خواند و افزود: این حاکی از بلوغ فکری و ولایت مداری همکاران بانک مسکن می باشد، که ستودنی است.
وی در پایان سخنان خود پرچم حرم مطهر حضرت زینب (س) را به بانک مسکن اهدای نمود.
لازم به یادآوری است که کلیپ های مختلفی در باره شهادت مدافعان حرم و دفاع مقدس پخش شد و سرود زنده شهیدلر توسط آقای نظری هنرمند و خواننده استان، اجرای شد.
در پایان این یادواره با حضور میهمانانی از نیروی انتظامی استان، سپاه عاشورا، امام جماعت بانک و مدیر شعب استان از تمامی خانواده های معظم شهدای و جانبازان مدافع حرم حاضر در یادواره، تجلیل به عمل آمد.
آخرین بروزرسانی 1395/11/4