تازه های اخبار تازه های اخبار

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی

مدیران بانک مسکن فرماندهان اقتصادی وکارکنان بانک مسکن رزمندگان اقتصادی زمان فعلی می باشند.

مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور مهدی احمدی مدیرشعب استان، محبوب قرصی معاون اجرایی مدیریت، خلیل ایمانی بخشایش معاون اداری و پشتیبانی مدیریت، عده کثیری از همکاران مدیریت و شعب سطح تبریز، سردار یاسر زیرک از یادگاران 8 سال دفاع مقدس، سرهنگ پاسدار احمدزاده مسیول سازمان بسیج کارمندی استان، سرگرد پاسدار رحیمیان فرمانده حوزه یک بسیج کارمندی سپاه عاشورا، آقاپور جانشین سازمان بسیج کارمندی استان و سروان پاسدار حسین مددی جانشین حوزه یک بسیج کارمندی سپاه عاشورا، در سالن همایش مدیریت شعب این استان برگزارشد.

دراین مراسم بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران حسین رضایی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران بانک مسکن طی سخنانی به حاضرین خیر مقدم گفت و از حضور حاضرین در مراسم تشکر و قدردانی نمود.
درادامه مراسم مهدی احمدی مدیرشعب استان طی سخنانی ضمن خیر مقدم گویی، به سوی مدیریت آل سعود و جنایات وهابیون و حوادث اخیر اتفاق افتاده در مکه مکرمه و مدینه منوره اشاره کرد و با محکوم کردن این وقایع به جانباختگان این حوادث علو درجات و برای بازماندگان اجر و صبر وشکیبایی مسیلت نمود.
احمدی با گرامیداشت ایام دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای 8 سال جنگ تحمیلی طی سخنانی 31 شهریور را یادآور شروع جنگ تحمیلی و حمله همه جانبه رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام ، با حمایت آمریکای جنایتکار و اسراییل غاصب دانست و افزود: هنوز 20 ماه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نگذشته بود و دولت نوپای ایران مشغول بهسازی و مرمت سازمانها و تشکیلات دولتی بود و نیروهای مسلح هنوز سازماندهی نشده بودند و آمادگی لازم و کافی برای مقابله با حمله اجانب را نداشتند، که مورد حمله و تهاجم استکبار و موزدوران منطقه ای واقع شدیم و این جوانان غیور و جان برکف این کشور بودند که با دست خالی از کشور دفاع کردند و دشمن زبون را عقب رانده و نه تنها یک وجب از خاک ایران را به اجنبی ندادند بلکه صدها کیلومتر در خاک دشمن پیشروی نمودند.
مدیر شعب استان افزود: اگر امروز در سایه امنیت ملی صحبت از ساخت پارس جنوبی، پالایشگاه، خودکفایی در صنعت و کشاورزی و سایر موفقیتها هستیم و اگر دولتهای مختلف در کشور کارنامه درخشان خود را ورق می زنند، همه در سایه فعالیتها ، خودباوری ها ، تفکرات و جانفشانیهای بسیجیان، ایثارگران، رزمندگان اسلام و جانبازان عزیز می باشد. بنابراین وظیفه تک تک ماست که با مطالعه مسایل روز و اوضاع منطقه و کشورهای همسایه، با بصیرت و آگاهی ، پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم تا بتوانیم ادامه دهنده راه این عزیزان و شهدا بوده و در دنیا و آخرت در پیشگاه خداوند متعال و شهدای گرانقدر روسفید باشیم.
در ادامه مراسم حاج یاسر زیرک از یادگاران 8 سال دفاع مقدس طی سخنانی به فلسفه وجودی این دوران اشاره کرد و افزود: دفاع مقدس سرشار ار گنج هایی است که می تواند جامعه مارا از هر لحاظ بیمه و تضمین نماید و اگر فرهنگ دفاع مقدس در جامعه جا بیفتد کشور از هرگونه گزندی در امان خواهد ماند.
وی مدیران بانک مسکن را فرماندهان اقتصادی و کارکنان بانک مسکن را رزمندگان اقتصادی زمان فعلی دانست و ادامه داد: اگر مدیران اقتصادی کشور از فرهنگ اقتصادی فرماندهان دوران 8 سال دفاع مقدس که با کمترین امکانات دربرابر دشمنان ایستادگی کردند ا لگوبرداری کنند، می توانند در برابر تحریم های امروز استکبار علیه کشورمان، با اقتصاد مقاومتی چنان عمل کنند که موجبات رشد و شکوفایی کشور را فراهم سازند.


زیرک در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به رشادت های برخی از سرداران اعم از شهید مهدی باکری، علی تجلایی، محسن شفیع زاده و مرتضی یاغچیان، به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت.
در پایان این مراسم از آقایان محبوب قرصی، آزاده، ایثارگر و جانباز دفاع مقدس و 6 نفر از همکاران( فرزند شهید) با اهدای لوح سپاس و کارت هدیه تجلیل به عمل آمد.

آخرین بروزرسانی 1394/11/19