نشست مدیر امور طرح و برنامه با مسیولین و روسای شعب استان آذربایجان شرقی ازطریق ویدیو کنفرانس

تشریح حساب پس انداز مسکن یکم از طریق ویدیو کنفرانس

نشست مدیر امور طرح و برنامه با مسیولین و روسای شعب استان آذربایجان شرقی ازطریق ویدیو کنفرانس

ه منظور تبیین سیاستهای حساب صندوق پس انداز مسکن یکم و تشریح اهمیت این حساب دراقتصاد کشور و بانک،جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور مدیر و معاونین مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی، روسای شعب سطح تبریز، روسای دوایر مدیریت شعب استان، بازرسان ،کارشناسان و حسابرسان مدیریت، در سالن همایش این مدیریت تشکیل شد و آقای محمد حسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از طریق ویدیو کنفرانس به تشریح ابعاد مختلف این حساب در اقتصاد کشور و بانک پرداخت.
 در ابتدای این جلسه مهدی احمدی مدیر شعب استان آذربایجان شرقی طی سخنانی حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را با اهمیت توصیف نمود و افزود: ضرورت نهادینه شدن این حساب در بانک مسکن طوری است که شخص آقای جهانگیری معاون اول محترم رییس جمهور و آقای دکتر بت شکن مدیر عامل محترم بانک به صورت روزانه، تعداد و مانده افتتاحی این حساب را رصد می کنند.
احمدی از کم شدن احتمالی محدودیتهای این حساب در چند ماه آینده خبر داد و افزود: تمامی همکاران باید با جدیت هر چه تمام تر مزایای موجود این حساب را به مشتریان توضیح دهند و از بزرگ نمایی محدودیتهای موجود این حساب پرهیز کنند.
وی اشاره ای به رتبه پنجم کشوری استان در افتتاح این حساب کرد و افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در این استان این رتبه در شآن و منزلت استان نمی باشد و همکاران در تمامی سطوح باید با تلاش مضاعف، آمار افتتاحی این حساب را در استان بالا ببرند و از پاداش های موردی و امتیازات افزایش درجه شعب که در این خصوص در نظر گرفته شده است نهایت استفاده را بنمایند.
احمدی در پایان سخنان خود مطا لبی را در خصوص اطلاع رسانی به مشتریان حساب نوروز، بازاریابی خرد در شعب، فروش اقساطی مسکن مهر و وصول مطالبات معوق ایراد نمود.
در ادامه این جلسه محمد حسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه، از طریق ارتباط سراسری ویدیو کنفرا نس ،مطالب خود را در خصوص ضرورت حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در دو بخش برای حاضرین ایراد نمود.
مرادی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست افزایش جمعیت کشور گفت:در وضع کنونی جمعیت،یکی از عوامل مهم و برگ برنده کشور،به شمار می رود و در کشور ما که اخیرا سیاستهای افزایش جمعیت در حال اجرای می باشد رفع موانع ازدواج و حمایت از زوج های جوان و تامین مسکن آنها نقش اساسی در این زمینه دارد.چون اگر خانه ای نباشد خانواده ای شکل نخواهد گرفت بنابراین رسالت اصلی بانک مسکن رونق بخش مسکن بوده و باید به عنوان بانک تخصصی به بهترین وجه ممکن از عهده این کار برآید.
وی به صنایع مرتبط با بخش مسکن اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیش از 120 صنعت به طور مستقیم با بخش مسکن ارتباط دارند که رونق بخش مسکن زمینه ایجاد رونق صنایع مذکور و در نهایت اشتغال زایی را در کشور رقم خواهد زد. بنابراین بخش مسکن پیش ران بوده و به عنوان موتو اقتصادی کشور می باشد.
مرادی بخش مسکن را یکی از عوامل موثر در خروج غیر تورمی از رکود و ایجاد انضباط مالی از جهت پس انداز و اعتبارات نام برد و نقش بانک مسکن را در این خصوص مهم و حیاتی دانست.
وی در بخش دیگر سخنان خود اهمیت حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را برای بانک برشمرد و افزایش سقف تسهیلات در این حساب و مرتفع شدن تسهیلات قبلی صندوق پس انداز مسکن با این افزایش و خود کفایی این صندوق را از خصوصیات منحصر به فرد حساب صندوق پس انداز مسکن یکم دانست.
 
آخرین بروزرسانی 1394/5/4