بانک مسکن، رتبه سوم را در بین بانکها، به خود اختصاص داد.

مدیر شعب استان اعلام کرد

بانک مسکن، رتبه سوم را در بین بانکها، به خود اختصاص داد.

گردهمایی فصلی بانک مسکن مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی، با حضور مدیر شعب استان، معاونین مدیریت شعب استان، روسای حوزه های حراست و جنوب استان، روسای شعب استان، روسای دوایر مدیریت، کارشناسان، بازرسان و حسابرسان، در سالن همایش این مدیریت برگزار گردید.
مهدی احمدی مدیر شعب استان طی سخنانی ضمن تشکر از حضور همکاران در گردهمایی، گزارش مبسوطی از عملکرد مدیریت ارایه داد و پیام تقدیر و تشکر مدیر عامل محترم بانک مسکن را به خاطر عملکرد بهتر استان در ارزیابی عملکرد شش ماهه اول سال 95 و قرار گرفتن استان در منطقه سبز مدیریت های موفق کشور، به همکاران اعلام نمود.
احمدی عملکرد بانک مسکن استان را در حساب سپرده ممتاز خوب ارزیابی نمود و افزود: استان توانسته است در حساب ممتاز، مطلوب عمل کرده و نسبت به پایان مهر ماه سال جاری هدف 261 درصدی را محقق نماید. 
وی با اشاره به تحقق هدف 72 درصدی نسبت به مهر ماه سال جاری، در صندوق پس انداز مسکن یکم، به فرمایشات مدیر عامل محترم بانک در سمینار ارشد مدیران در تهران اشاره کرد و ادامه داد: یکی از اهداف راهبردی بانک مسکن تقویت حساب صندوق پس انداز مسکن یکم و سپرده ممتاز می باشد که انتظار می رود همکاران راهکارها و پیشنهادات خود در راستای تقویت این حسابها ارایه بدهند. همچنین تبلیغات موثری نیز در این خصوص انجام پذیرد و همکاران با اشراف کامل بر بخشنامه ها، توضیحات لازم و کافی را برای مشتریان و عموم مردم برای افتتاح این حسابها، ارایه دهند.
وی در صد تحقق اهداف بانک مسکن استان را تا پایان مهر ماه سال جاری، در کل سپرده ها، با احتساب منابع صندوق آباد 93 در صد، اعلام کرد و بر تلاش بیشتر همکاران در نیمه دوم سال جاری تاکید نمود.
احمدی تسهیلات اعطایی استان را مبلغی بالغ بر 471/4 هزار میلیارد ریال با تحقق هدف 68 درصد تا پایان مهر ماه 95 اعلام کرد و نسبت رشد تسهیلات اعطایی استان را به دوره مشابه سال قبل، 100 درصد اعلام نمود و به روند روبه رشد اعطای تسهیلات شعب با رعایت بهداشت کامل اعتباری تاکید نمود.
مدیر شعب استان به عملکرد مطلوب استان در زمینه فروش اقساطی مسکن مهر هم اشاره کرد و ضمن تشکر از تلاش همکاران در این زمینه، از قدردانی مسیولین استانی و معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از بانک مسکن استان در این زمینه، خبر داد و اظهار امیدواری نمود تا پایان سال جاری، اهداف بانک در این خصوص محقق شود.
احمدی از کسب رتبه سوم بانک مسکن در تبریز با جذب منابع 462/18 میلیارد ریال، که بر اساس آمار مقایسه ای جمع سپرده های بانک های استان آذربایجان شرقی در مهر ماه سال جاری، از طرف شورای هماهنگی بانکهای استان اعلام شده بود، نیز خبرداد وافزود: این موفقیت مرهون تلاش جمعی همکاران می باشد که مورد تقدیر است.
احمدی در بخش دیگر سخنان خود به برخی دیگر از سیاستهای راهبردی بانک مسکن، از قبیل: افزایش سرمایه 50 هزار میلیاردی بانک از محل بودجه سال 1395، افزایش سرمایه 100 هزار میلیاردی از اصلاحیه بودجه، انتشار 3 هزار میلیارد ریال اوراق رهنی مسکن و راه اندازی موسسه مالی پس انداز و تسهیلات منطقه ای، که از طرف مدیر عامل محترم در سمینار ارشد مدیران در تهران مطرح شده بود اشاره کرد و ادامه داد: موسسه مالی پس انداز و تسهیلات منطقه ای که مجوز آن از طرف بانک مرکزی صادر شده است از کانال بانک مسکن فعالیت خواهد کرد و منابع آن متعلق به بانک مسکن خواهد بود و بصورت مستقل عمل خواهد نمود. سرمایه اولیه آن 300 میلیارد ریال بوده که 20 درصد آن متعلق به بانک مسکن و بقیه آن از طریق واگذاری به موسسات و شرکت های سهامی عام و خاص تامین خواهد شد.
احمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و سخنان مدیر عامل بانک، در خصوص کمک به بنگاههای کوچک، از کمک به شرکت های در شرف تاسیس و نوپا (start up) و ارایه مشاوره مناسب به این شرکت ها ، در آینده نزدیک، توسط بانک مسکن خبر داد و ادامه داد: این کار نوعی کمک به جوانان کشور بوده تا با تاسیس شرکت های جدید، رشد اقتصادی تسریع شود و با این کار ضمن کمک به این شرکت ها و موسسین آنها، این شرکت های کوچک مدیون بانک خواهند شد و به نوعی همکاری خود را در سالهای آینده که تبدیل به شرکتهای بزرگ خواهند شد، ادامه داده و منجر به پیشرفت بانک خواهند شد.
مدیر شعب استان ضمن برشمردن سایر اهداف راهبردی بانک، یکی از این اهداف را تامین سرمایه برخی پروژ های بزرگ از طریق ابزارهای بازار سرمایه معرفی کرد و گفت: برخی از پروژه ها هستند که در چاچوب بخش نامه های بانک نمی گنجند لذا از این طریق می توان نسبت به تامین سرمایه پروژها اقدام نمود و زمینه لازم برای حرکت به سمت بانک توسعه ای را محقق ساخت. بنابراین لزوم آموزش های لازم به همکاران در این زمینه متصور می باشد.
مدیر شعب استان مشتری مداری را یکی از ابزارهای مهم جذب منابع خواند و ادامه داد: مشتریان بانک ولی نعمتان بانک بوده و با احترام به مشتریان می توان در دنیای رقابت فعلی گامهای موثری را برای جذب منابع در شعب برداشت.
احمدی در پایان سخنان خود به توصیه ها و هشدارهای امنیتی، که از طرف مدیر امور حراست بانک ، در سمینار مدیران ارشد مطرح شده بود اشاره کرد و همکاران را به رعایت این نکات ملزم دانست.
در ادامه گردهمایی سید مهدی میر علی زاده رییس حوزه حراست مدیریت شعب استان نیز مطالبی در خصوص مسایل امنیتی شعب و عملکرد رفتاری همکاران بیان نمود و تعامل حراست با مدیر و معاونین مدیریت شعب استان را یکی از عوامل مهم پیشرفت بانک در استان دانست.
گردهمایی با برگزاری 3 پانل با حضور 9 نفر از روسای شعب استان و روسای دوایر مدیریت شعب استان ادامه یافت و مسایل و مشکلات مربوط به شعب و مدیریت مطرح گردید و در این خصوص بحث و گفتگو انجام گرفت.
در پایان گردهمایی از 6 رییس شعبه موفق در بخش ارزیابی عملکرد شش ماهه اول سال 95 و روسای شعب موفق در هفت ماهه اول سال جاری به ترتیب در بخش های زیر، با اهدای لوح سپاس و پاداش نقدی، تقدیر بعمل آمد:
بخش ارزیابی عملکرد شش ماهه اول سال 1395: 
آقایان اکبر پور آقا رییس شعبه شهید مطهری میانه، ایرج سراجیان رییس شعبه چهارراه لاله تبریز، رضا بخشی رییس شعبه گلگشت تبریز، حمید شاهدی رییس شعبه امام خمینی (ره) مراغه ، رضا علیپور رییس شعبه میلاد تبریز و علی اکبر راحلی رییس شعبه گوگان.
در بخش بازاریابی:
اکبر برهان نیا رییس شعبه ابوریحان تبریز
بخش جاری بدون دولتی:
سید جلیل بزاز مسعودی رییس شعبه ولیعصر تبریز( 466/1 درصد تحقق اهداف)، مجتبی عباسی ملکی رییس شعبه ملکان( 687 درصد تحقق اهداف) و هوشنگ نور عینی رییس شعبه هادی شهر( 608 درصد تحقق اهداف).
بخش قرض الحسنه پس انداز:
حمید شاهدی رییس شعبه فعلی مرکزی مراغه و رییس شعبه قبلی امام خمینی(ره) مراغه( 102/1 درصد تحقق اهداف)، حبیب فتاحی رییس شعبه امام خمینی(ره) مرند( 718 درصد تحقق اهداف) و حسن مرادی رییس شعبه مرکزی میانه( 705 درصد تحقق اهداف).
بخش کل منابع و صندوق ره آورد آباد:
حسن مرادی رییس شعبه مرکزی میانه( 144 درصد تحقق اهداف)، اکبر پور آقا رییس شعبه شهید مطهری میانه( 130 درصد تحقق اهداف) ، جواد دمشقی رییس شعبه قدس تبریز( 122 درصد تحقق اهداف) و تقی علیپور رییس شعبه صوفیان ( 120 درصد تحقق اهداف).
بخش وصول مطالبات غیر جاری(کل):
رضا بخشی رییس شعبه گلگشت تبریز( 26 درصد کاهش)، داود هادی قراملکی رییس شعبه امیر کبیر تبریز( 20 درصد کاهش) و محمد علی حجازی رییس شعبه شهید منتظری تبریز( 17 درصد کاهش).
بخش وصول مطالبات روستایی:
حسین دمیرچی رییس شعبه طالقانی اهر( 11 درصد کاهش)، حسن مرادی رییس شعبه مرکزی میانه( 6/10 درصد کاهش) و عباس جدایی رییس شعبه سراب( 8/6 درصد کاهش).
بخش وصول مطالبات مسکن مهر:
یونس جهانگیری رییس شعبه آذرشهر( 8/33 درصد کاهش)، محمد رضا طاهرزاده رییس شعبه شبستر( 4/25 درصد کاهش) و حسن مرادی رییس شعبه مرکزی میانه( 7/11 درصد کاهش).
بخش تسهیلات اعطایی:
جواد دمشقی رییس شعبه قدس تبریز( 171 درصد تحقق اهداف)، سید جلیل بزاز مسعودی رییس شعبه ولیعصر تبریز( 156 درصد تحقق اهداف) و ماهیار متین پایدار رییس شعبه هفده شهریور تبریز( 125 درصد تحقق اهداف).
بخش صندوق پس انداز مسکن یکم:
نوروز نورپوراصل رییس شعبه قطران تبریز( 194 درصد تحقق اهداف)، محمد علیزاده رییس شعبه شهرک پرواز تبریز( 166 درصد تحقق اهداف) و جعفر بزمی رییس شعبه فجر تبریز( 155 درصد تحقق اهداف).
بخش صدور ضمانت نامه:
تقی علیپور رییس شعبه صوفیان( 270/1 درصد تحقق اهداف)، شجاع الدین سلطانی رییس شعبه شهید اصغرزاده اهر(مرکزی اهر) ( 654 درصد تحقق اهداف) و داود مختارزاده رییس شعبه منجم تبریز( 535 درصد تحقق اهداف).
بخش بانکداری الکترونیکی:
حسن ایمانی رییس شعبه سردرود( با کسب امتیاز 33/84 از 90)، طاهر خادم ایلخچی رییس شعبه ایلخچی( با کسب امتیاز 91/83 از 90) و جعفر بزمی رییس شعبه فجر تبریز( با کسب امتیاز 34/82 از 90).
در ضمن از آقای جودی ،همکار شعبه ششگلان تبریز نیز با اهدای لوح سپاس از طرف یکی از مشتریان شعبه، در خصوص مشتری مداری تجلیل بعمل آمد.
آخرین بروزرسانی 1395/11/4